niedziela, 11 października 2020

Znaleźć wyciek to jedno, ale naprawić uszkodzoną instalację - to wyższa szkoła jazdy !


 Witam wszystkich


Tym razem trochę inaczej, bo o specjalistycznych naprawach cieknących instalacji. Jak napisałem w tytule, dobrze i precyzyjnie zlokalizować wyciek to wiele, ale naprawić taką instalację to bardzo wiele.

Jeżeli instalator w czasie tworzenia całej sieci rur w budynku ma praktycznie nieograniczenie wiele miejsca, może poruszać swobodnie rurami instalacji, wyginać je i ustawiać. Ma swobodę ruchów, może podejść ze zgrzewarką lub zaciskarką pod różnymi kontami i z różnych stron - to co ma do dyspozycji fachowiec od naprawy instalacji po wyciekach?  Niewielka dziura w posadzce, miejsca tak mało, że ledwo, gdzie jest ręce włożyć. To jest poziom ekspercki fachu hydraulika instalatora. 

W ciągu całej mojej pracy z lokalizacją wycieków wody poznałem dosłownie czterech instalatorów fachowców, którzy nie bali się i nie boją naprawić żadnej instalacji. Bez względu na to, jak ciężki jest dostęp (mała dziura w posadzce lub ścianie) i jak skomplikowana jest naprawa. 

Pierwszy to Konrad z Cieszyna - mój kolega, nie ma dla niego napraw niemożliwych.

Drugi Kazik spod Rybnika - do 14 górnik, potem wzięty i twórczy hydraulik 

Trzeci to Michał - obecnie moja konkurencja, ostoja spokoju przy pracy. 

Czwarty to Tomek - najmłodszy z nich wszystkich, wielka wyobraźnia, zapał do pracy i pogoda ducha do pozazdroszczenia - i  mam to szczęście, że z nim pracuję. Nie ma instalacji, której by nie naprawił. Brawo TY!


Poniżej przedstawiam relację zdjęciową i filmową z wycieku. Może lokalizacja nie była trudna, ale naprawa była na poziomie eksperckim. 
Nieszczelna instalacja CO, jak widać rury są stalowe.

Zgodnie z prawem Murphy'ego wyciek jest zawsze w najlepszym miejscu, w pomieszczeniu.

Należy zwrócić uwagę, że na szafkach zalega kamienny blat, dlatego konieczne było wycięcie podłogi w szafkach.

Uszkodzona rura stalowa instalacji CO

Instalacja w trakcie naprawyNaprawiona instalacja CO

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza