sobota, 20 lutego 2021

Przekleństwo podłogówki


 Witam wszystkich


Przekleństwo podłogówki. Każdy kto miał do czynienia z wyciekiem i potrzebą kucia posadzek w celu lokalizacji i naprawy nieszczelności wie o co chodzi z tą podłogówką.  

Już w rozmowie telefonicznej, na etapie umawiania się na lokalizację wycieku, zwykle pada pytanie: a co jeżeli w pomieszczeniu będzie podłogówka - da Pan sobie radę? Nie uszkodzicie mi podłogówki? - pytanie na dobitkę leżącego. 

Oczywiście, że dam sobie radę. Nic się złego nie stanie. Ogrzewanie podłogowe ocaleje - odpowiadam nie czekając na dalsze pytania. 

Tak średnio raz na rok zdarza się, że rzeczywiście coś poszaleję w kwestii rur grzewczych zalanych w posadzce. Częściej to chyba nie. Pisząc poszaleję, mam na myśli uszkodzenie rury, ale nie jej przebicie i kompletne zniszczenie, co wiąże się z wypływem wody z instalacji. Nawet wyoblenie rury nie daje mi spokoju i wymieniamy ten fragment. Nie chce mieć takich tematów na sumieniu. 


Przedstawiam kilka zdjęć z lokalizacji wycieku wody.

Bardzo feralny wyciek, trójnik, a raczej dwa trójniki obok siebie no i jak gęsto podłogóweczka. 

Miejsce nieszczelności pod odkuciu
Rury z podłogówki, ale za to jak gęsto.

Przygotowanie nieszczelności do naprawyNaprawiona instalacji. Należy zwrócić uwagę, że żadna rura ogrzewania nie została uszkodzona.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza