niedziela, 15 marca 2020

Odory kanalizacyjne - nieprzyjemny i trudny do lokalizacji problem.

Witam wszystkich

Dziś coś ze świata problemów kanalizacyjnych. 


Nieszczelna kanalizacji to nie tylko wizja zalania budynku wodą odpływową, ale także uporczywy zapach kanalizacji. Każdy ( no może prawie każdy ) zna te charakterystyczny odór wydobywający się z otwartej rury kanalizacyjnej. Zapach jest okrutny i przez to potrafi być uciążliwy. Jest jeszcze druga strona medalu - bioaerozol - czyli ta żywa część odoru kanalizacyjnego, którą przyjmujemy do płuc z każdym oddechem. W zależności od tego co tam w rurach mieszka, jest mniej lub bardziej obciążająca dla naszego organizmu.
Zalania kanalizacyjne to poważny problem, trudny do diagnostyki bardzo destrukcyjny do naprawy, ponieważ konieczne jest wykucie sporej wielkości otworu czy to w ścianie, czy w posadzce  w celu naprawy instalacji.
Zapach kanalizacji może pojawiać się okresowo tj w momentach, kiedy jest niskie ciśnienie lub wyczuwalny jest przez przez cały czas. Bywa czasami, że pomimo dość sporej dziury w rurach w pomieszczeniach nic nie czuć, budynek jest za to zalany.

Tym razem powodem mojej usługi był uciążliwy zapach kanalizacyjny. Okazało się, że w ścianie z lekkiej zabudowy był niedomknięty trójnik instalacji. Dym pojawił się przy zaworze umywalki.

Zapraszam na moją stronę WYCIEK.PL

Zadymiarka

Dym pojawił się w ścianie, wydostał się na zewnątrz przez otwór w płytce

Podłączenie zadymiarki do instalacji odpływowejBrak komentarzy:

Prześlij komentarz